Zakup mieszkania od dewelopera krok po kroku

Zakup mieszkania od dewelopera krok po kroku

Własne mieszkanie to komfort. Można je urządzić w dowolnym stylu. Kiedy tylko chcemy, możemy robić remont czy zmieniać układ pomieszczeń. To także nasz majątek i zabezpieczenie na przyszłość. Planujesz mieć swoje „M”? Podpowiadamy, jak wygląda zakup mieszkania od dewelopera krok po kroku.

To dziś najpopularniejszy sposób na kupno nowej nieruchomości. Warto jednak przed podjęciem decyzji sprawdzić, czy mieszkanie na pewno nam odpowiada. Warto wziąć pod uwagę lokalizację, wygląd, wykończenie. Jeśli tak, to zostaje kilka formalności do spełnienia.

Zakup mieszkania od dewelopera krok po kroku — od czego zacząć?

Przede wszystkim należy wybrać lokal. Następnie decydujemy się, w jaki sposób chcemy opłacić mieszkanie. Czy za gotówkę, czy za pomocą banku i kredytu? W przypadku tej pierwszej opcji formalności jest mniej. Należy tylko założyć księgę wieczystą u notariusza. Następnie należy podpisać umowę i przelać środki na konto dewelopera. Wcześniej warto jednak spisać umowę wstępną. Tak by ustalenia i warunki od momentu rezerwacji mieszkania do momentu jego odbioru się nie zmieniły.

Czy zakup mieszkania od dewelopera się opłaca?

Jeśli interesuje nas nowe mieszkanie, to tak. Deweloperzy często dają możliwość negocjacji cen. Wiele kwestii można ustalić na etapie podpisywania umowy wstępnej. Mieszkanie można zarezerwować znacznie wcześniej i umówić się na wpłaty w transzach. To pozwoli na zebranie odpowiednich środków finansowych. Zakup mieszkania od dewelopera krok po kroku nie jest czymś skomplikowanym. Przybliży nas jednak do realizacji marzeń o własnym „M”!

Jeśli nadal nie posiadasz swojego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share