Jak kupić mieszkanie za gotówkę?

Jak kupić mieszkanie za gotówkę?

Zakup czterech kątów za gotówkę to marzenia wielu z nas. Brak kredytu, stabilna inwestycja w nieruchomość to lepsze niż kilkadziesiąt lat spłacania rat kredytu. Jesteś takim szczęściarzem? Dowiedz się, jak kupić mieszkanie za gotówkę krok po kroku.

Inwestycja w nieruchomość bez poręczenia banku jest łatwiejsza i znacznie szybsza. Wciąż jednak wymaga dopełnienia pewnych formalności oraz opłat. Podpowiadamy, o czym musisz pamiętać, podpisując umowę. Nie ma znaczenia, czy kupujesz mieszkanie od dewelopera, agencji czy osoby prywatnej.

Jak kupić mieszkanie za gotówkę? Krok 1 – sprawdź księgi wieczyste lub dewelopera

Jeśli kupujesz mieszkanie na rynku wtórnym, warto sprawdzić księgi wieczyste. Dowiesz się, czy nieruchomość nie ma obciążonej hipoteki. W przypadku zakupu mieszkania z rynku pierwotnego warto sprawdzić dewelopera. Można dowiedzieć się o innych inwestycjach i je obejrzeć. Dobrym pomysłem będzie podpisanie umowy z deweloperem. Powinna zawierać ona terminy, których musi dotrzymać druga strona.

Jak kupić mieszkanie za gotówkę? Krok 2 – akt notarialny i zakup

W odróżnieniu od kupna mieszkania na kredyt jednak nie trzeba podpisywać umowy przedwstępnej. Nie jest wymagany również zadatek. Odpadają też wszelkie formalności bankowe. Można od razu przejść do sprzedaży. Wystarczy więc u notariusza sporządzić akt sprzedaży nieruchomości. Po tym wystarczy wykonać przelew na konto agencji, dewelopera lub sprzedawcy bądź przekazać mu gotówkę. I tyle, mieszkanie jest już Twoje.

Jeśli nadal nie posiadasz swojego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share