Ile będą kosztowały nowe mieszkania w 2023 roku?

Ile będą kosztowały nowe mieszkania w 2023 roku?

Ostatnie lata nie są dla nas łatwe. Pandemia, wojna, inflacja — to wszystko powoduje wzrost cen. Dotyczy to zarówno produktów spożywczych, jak i nieruchomości. Nie warto jednak odkładać zakupu czterech kątów na później. Sprawdzamy więc, ile będą kosztowały nowe mieszkania w 2023 roku.

Wzrost cen w najbliższym czasie nie będzie już aż tak wysoki. Tak jak to miało miejsce w poprzednich dwóch latach. To dobry czas, by pomyśleć o nabyciu nieruchomości. Zwłaszcza gdy planuje się je zakupić za gotówkę.

Będzie taniej? Co wpływa na cenę nowych mieszkań w 2023 roku?

Analitycy rynku nieruchomości przewidują delikatne spadki. Z ich wyliczeń wynika, że nowe mieszkania w 2023 roku będą tańsze realnie o 5% w ciągu roku. Na te niższe ceny wpływ ma przede wszystkim aktualna sytuacja. Inflacja i kryzys gospodarczy powodują mniejsze zainteresowanie rynkiem nieruchomości. Spada też zdolności kredytowa konsumentów.

Ile będą kosztowały nowe mieszkania w 2023 roku?

Aktualnie metr kwadratowy kosztuje średnio około 10 000 zł. Cena zależy jednak od wielu czynników. Znaczenie ma miasto, w jakim chce się nabyć nieruchomość. Pod uwagę brana jest też dokładna lokalizacja, funkcjonalność oraz otoczenie mieszkania.

Nie ma co się sugerować ogólnymi wyliczeniami. By dowiedzieć się, ile będą kosztowały nowe mieszkania w 2023 roku, najlepiej zapytać o dokładną ofertę. Deweloper przedstawi propozycje oraz wycenę.

Jeśli nadal nie posiadasz swojego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share