Czy kupno mieszkania od dewelopera jest bezpieczne?

Czy kupno mieszkania od dewelopera jest bezpieczne?

Podjąłeś decyzję. Czas przestać płacić za wynajem mieszkań. Udało się zgromadzić gotówkę. Teraz już tylko czeka Cię znalezienie odpowiedniego lokum. Ofert od pośredników i firm nie brakuje. Zastanawiasz się, czy kupno mieszkania od dewelopera jest bezpieczne? To jedna z najlepszych form inwestycji w swoje “M”.

Deweloperzy zajmują się realizacją inwestycji budowlanych. Następnie gotowe mieszkania oferują na rynku nieruchomości. Zakup od tego typu przedsiębiorców jest w pełni bezpieczny. Nabywców mieszkania chroni bowiem ustawa deweloperska.

Czy kupno mieszkania od dewelopera jest bezpieczne? Co zapewnia ustawa?

Ustawa deweloperska ma za zadanie chronić nabywców mieszkań na rynku pierwotnym. Zabezpiecza ich interesy, jasno określając, jakie obowiązki ma deweloper. Musi on między innymi dokładnie poinformować kupującego o inwestycji.

Przyszły właściciel musi wiedzieć, jaki jest status prawny mieszkania, czy zebrane zostały pozwolenia. Deweloper ma obowiązek podać także dokładną datę zakończenia inwestycji. Kupujący mieszkania ma prawo wiedzieć, skąd finansowana jest inwestycja. Może to poznać doświadczenia dewelopera.

Bezpieczny zakup mieszkania od dewelopera — co gwarantuje umowa notarialna?

To, czy kupno mieszkania od dewelopera jest bezpieczne, gwarantuje też umowa. Podpisuje ją nowy właściciel mieszkania z przedstawicielem dewelopera. Jest ona sporządzana i podpisana u notariusza. Przed podpisaniem umowy inwestor może się z nią dokładnie zapoznać. Ma zatem czas na wyjaśnienia niedogodności.

W takiej umowie powinny znaleźć się informacje o standardzie mieszkania i terminie zakończenia prac. Dokument powinien też jasno określać obowiązki dewelopera oraz zapewniać ochronę kupującemu.

Jeśli nadal nie posiadasz swojego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share