Ile kosztuje wykończenie mieszkania od dewelopera?

Ile kosztuje wykończenie mieszkania od dewelopera?

Udało się. W końcu dostałeś klucze i masz swoje własne mieszkanie. To jednak jeszcze nie koniec inwestycji. Stan deweloperski oznacza, że pomieszczenia trzeba dostosować do zamieszkania i codziennego użytku. Podpowiadamy, ile kosztuje wykończenie mieszkania od dewelopera.

Jeśli zakupiłeś swoje “m” z rynku pierwotnego, nie możesz się jeszcze do niego wprowadzić. Są już posadzki, tynkowanie, podłączenie wodno-kanalizacyjnej, elektryczne. Często gotowe są już parapety i urządzenia sanitarne. Wciąż jednak jest jeszcze sporo do zrobienia.

Wykończenie mieszkania od dewelopera — co jeszcze trzeba zrobić?

Konieczne będzie wykonanie wylewek, ułożenie podłóg i płytek. Ściany wymagają malowania lub tapetowania. Czasem mieszkanie wymaga jakichś przeróbek, np. postawienia dodatkowych ścianek działowych.

W koszt wykończenia mieszkania od dewelopera należy zaliczyć zakup drzwi, mebli i urządzeń. Konieczne będzie zamontowanie luster i sprzętu pod zabudowę. Nie można zapomnieć o lampach, żyrandolach czy taśmach ledowych.

Ile kosztuje wykończenia mieszkania od dewelopera? Przykładowe ceny

To wszystko zależy od tego, gdzie się mieszka oraz na jakie materiały się decyduje. Wiadomo, w większych miast koszt robocizny będzie wyższy. Farby, panele, płytki czy wyposażenie mieszkania lepszej jakości będzie kosztowało więcej.

To, ile kosztuje wykończenie mieszkania od dewelopera, zależy więc od wielu czynników. Można założyć, że doprowadzenie do stanu pod klucz “M” o wielkości 50 m2 będzie kosztować około 60 000 zł. Wykończenie mieszkania o powierzchni 70 m2 zamknie się w 80 000 zł. Lepsza jakość materiałów może ponieść tę kwotę do nawet 150 000 zł.

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share