Ile kosztuje remont mieszkania od dewelopera?

Ile kosztuje remont mieszkania od dewelopera

Zakup mieszkania od dewelopera nie wymaga wykonywania kosztownych remontów. Nowy nabywca musi skupić się na wykończeniu lokalu zgodnie ze swoją wizją. Wykończenie łazienki, kuchni, ułożenie podłóg, zakup mebli i sprzętów… Ile kosztuje remont mieszkania od dewelopera?

Ile kosztuje remont mieszkania od dewelopera?

Ceny usług remontowych z roku na rok wzrastają. Rośnie także koszt materiałów wykończeniowych. Konieczny jest także zakup mebli, sprzętów AGD i RTV oraz urządzeń sanitarnych. Najdroższymi pomieszczeniami w wykończeniu jest łazienka oraz kuchnia. Ułożenie płytek, zakup sprzętów oraz armatury pochłania dużą część budżetu. Niektórych rzeczy nie można zrobić samodzielnie. Wówczas jesteśmy zdani na pomoc fachowców – glazurnika czy hydraulika. Każdy z nich powinien wykonać dla nas indywidualny kosztorys prac.

Jaki jest koszt wykończenia mieszkania?

Ceny wykończenia mieszkania z roku na rok są wyższe. Ekipy budowlane nie mogą jednak narzekać na brak zleceń. Zwiększony popyt jest wynikiem ogromnych ilości inwestycji, które w ostatnim czasie realizowano.

Koszt wykończenia mieszkania warto oszacować na wstępnym etapie. Wówczas będziemy w stanie określić, ile pieniędzy potrzebujemy na uwicie swojego gniazdka. Często też od posiadanego budżetu zależy standard wykończenia. Warto zainwestować w jakościowe materiały i sprzęty, aby dłużej się nimi cieszyć.

Ile kosztuje wykończenie mieszkania za metr kwadratowy? W 2022 roku średnia stawka wynosiła 1200-2000 złotych za metr kwadratowy.

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share