Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania?

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania - JS Inwestor

Zakup własnego „M” wiąże się z koniecznością dopełnienia kilku formalności. Jedną z nich jest odbiór mieszkania. Proces ten pozwala zweryfikować właścicielowi, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z projektem. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania.

Czym jest odbiór techniczny mieszkania?

Odbiór techniczny mieszkania to nic innego jak dokładne sprawdzenie lokalu przez jego nabywcę. Dokonuje się go po zakupie nieruchomości z rynku pierwotnego. Właściciel lokum sprawdza, czy wszystko zostało wykonane zgodnie z umową deweloperską. Podczas przeglądu należy zweryfikować, czy zachowane zostały obowiązujące normy budowlane. Po zakończonym odbiorze technicznym podpisywany jest protokół. W przypadku wykrycia wad należy wymienić je w tym dokumencie.

Na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania?

Podczas odbioru należy zweryfikować zgodność stanu faktycznego z dokumentacją umowną. Oto, na co należy zwrócić szczególną uwagę:
· Tynki i ściany – należy sprawdzić, czy nie ma ewentualnych pęknięć. Mogą one pojawić się w narożnikach czy przy kominach. Szczególną uwagę należy poświęcić tynkom przy drzwiach, oknach i w pobliżu kontaktów.
· Stolarka okienna i drzwiowa – tutaj istotny jest stan szyb. Należy sprawdzić, czy nie pojawiły się na nich rysy.
· Wylewki – sprawdź, czy pojawiły się ewentualne pęknięcia. Istotne jest także skontrolowanie odchyłki wylewki od poziomu.
· Balkon – tu ważny jest stan mocowania balustrady, ewentualne spadki oraz obróbka blacharska. Jeżeli na balkonie są płytki, należy sprawdzić ich stan i zweryfikować, czy nie ma pęknięć fugi.
· Instalacja elektryczna – czy wszystkie punkty elektryczne działają? Czy w skrzynce są odpowiednie bezpieczniki? Czy w gniazdkach jest napięcie w wysokości 230 V? Tutaj możesz potrzebować pomocy specjalisty.

 

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share