Ile kosztuje mieszkanie od dewelopera?

Ile kosztuje mieszkanie od dewelopera - Jsinwestor

Rynek nieruchomości mierzy się w ostatnim czasie z wieloma przeciwnościami. Jednak każdy z nas musi gdzieś mieszkać i szuka swojego miejsca na ziemi. Ile kosztuje mieszkanie od dewelopera? Jak różnią się ceny stanu deweloperskiego i wykończenia „pod klucz”?

Mieszkanie „pod klucz” od dewelopera

Zanim podpiszemy umowę z deweloperem, czeka nas pewna decyzja. Musimy rozważyć sposób wykończenia mieszkania.

Wykończenie „pod klucz” przygotowuje lokal do natychmiastowego zamieszkania. Nabywcy nie muszą martwić się o zatrudnianie ekipy wykończeniowej.

Stawki za wykończenie „pod klucz” są zróżnicowane. To dodatkowy wydatek od ok. 300 złotych za mkw. do nawet kilku tysięcy. Średnia stawka to ok. 500-600 złotych za mkw. Zaletą tego rozwiązania jest objęcie kosztów kredytem hipotecznym. To oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba szukać ekipy wykończeniowej.

Ile kosztuje mieszkanie od dewelopera w stanie deweloperskim?

Stan deweloperski mieszkania to najczęściej stan surowy. W takim przypadku to na nabywcach spoczywa zatrudnienie ekipy budowlanej. Koszty wykończenia mieszkania mogą być naprawdę zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od koncepcji, zakupionych materiałów oraz wybranych mebli.

Ceny mieszkań rosną z roku na rok. Niemal w każdym mieście wzrosły o kilka-kilkanaście procent w ciągu ostatnich lat. W Bielsku-Białej średnio należy zapłacić ok. 6500 złotych za mkw. Mieszkanie w tym mieście kosztuje przeciętnie ok. 385 tys. złotych.

 

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share