Co po odbiorze mieszkania od dewelopera?

Co po mieszkania od dewelopera JS Inwestor Bielsko Biala

Otrzymanie kluczy od dewelopera to nie koniec formalności. Nowi właściciele muszą pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Dzisiaj podpowiadamy, co po odbiorze mieszkania od dewelopera.

Co po odbiorze mieszkania od dewelopera? Dopełnij formalności

W pierwszej kolejności należy przepisać liczniki za media. W tym celu dokonuje się zgłoszenia osoby, która opłaca rachunki (woda, gaz, prąd). Mamy na to 14 dni kalendarzowych od daty podpisania protokołu.

Następnie należy przepisać własność po odbiorze. Tutaj pospisujemy akt notarialny przeniesienia własności. Najczęściej dokument podpisywany jest po ok. 2-6 miesiącach od odbioru.

Należy również o dopełnieniu formalności z bankiem. Czasami bank uruchamia ostatnią transzę kredytu po podpisaniu odbioru technicznego. Do placówki trzeba się udać po podpisaniu aktu notarialnego przeniesienia własności. Wówczas otrzymamy dokumenty do złożenia wniosku o wpis hipoteki. Taki wniosek składa się w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego. Po kilku miesiącach otrzymamy z sądu list z informacją o wpisie. Należy go wysłać do banku. Wówczas odsetki od kredytu będą niższe.

Ostatnią formalnością jest wizyta w urzędzie gminy lub miasta. Jako właściciele musimy złożyć formularz IN-1. Jest to zgłoszenie informacji o nieruchomościach i obiektach budowlanych. Po pewnym czasie dostaniemy decyzję o wymiarze podatku od gruntu.

 

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share