Kupno mieszkania – co sprawdzić przed zakupem własnego „M”?

Kupno mieszkania - co sprawdzić przed zakupem JSINWESTOR Bielsko-Biała Nowe Mieszkania

Zakup mieszkania to jedna z najważniejszych transakcji w życiu niemal każdego człowieka. Znalezienie odpowiedniego lokum to tylko początek pewnej drogi. Kupującego czeka jeszcze kilka formalności. Kupno mieszkania – co sprawdzić, aby być zadowolonym z zakupu własnego „M”?

Kupno mieszkania – co sprawdzić przed zakupem z rynku pierwotnego?

Kupujący, nabywając mieszkanie od dewelopera, powinien zweryfikować, czy ma on pozwolenie na budowę. Osoba zainteresowana zakupem może poprosić o okazanie właściwych dokumentów. Warto także zapoznać się z dostępnymi informacjami i opiniami o deweloperze.

Przynależność do PZFD potwierdza stabilną pozycję rynkową dewelopera.

Kupujący powinien zapytać o standard, w jakim będzie wykończone mieszkanie (np. deweloperski, pod klucz). Należy również dokładnie zapoznać się z rzutem mieszkania. Przed podpisaniem umowy deweloperskiej konieczne jest jej wnikliwe przeczytanie.

Kupno mieszkania z rynku wtórnego to więcej rzeczy do sprawdzenia

Najważniejszym dokumentem, z którym powinien zapoznać się kupujący, jest księga wieczysta. Dokument ten zawiera istotne informacje dotyczące własności i ewentualnego zadłużenia. Należy sprawdzić również trzeci dział księgi wieczystej. Znajdują się tam zapisy o użytkowaniu i służebności.

Kupujący powinien również sprawdzić, czy wszystkie należności za mieszkanie zostały uregulowane. Mowa tu o czynszu i podatku od nieruchomości. Ważne są także rachunki (np. za energię elektryczną, gaz, wodę).

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share