Zakup mieszkania – co trzeba wiedzieć?

Zakup mieszkania - co trzeba wiedzieć? - JSINWESTOR Bielsko-Biała - Nowe Mieszkania

Zakup własnego mieszkania to ważna decyzja. Wiąże się z koniecznością dokonania szeregu mniejszych wyborów. Dzisiaj podpowiadamy: zakup mieszkania – co trzeba wiedzieć przed kupnem?

Zakup mieszkania – co trzeba wiedzieć: 3 podstawowe pytania

Mieszkanie można kupić zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Wszystko ma swoje zalety i wady. Bez względu jednak na rynek zakupu konieczne jest odpowiedzenie sobie na trzy podstawowe pytania.

Wielkość mieszkania, czyli jak duże powinno być mieszkanie? Mowa tu o oszacowaniu powierzchni mieszkania oraz liczby pokoi i innych pomieszczeń. Warto uwzględnić zarówno obecne potrzeby, jak i te w dłuższej perspektywie (np. narodziny dzieci).

Środki finansowe, czyli na jak drogi zakup możesz sobie pozwolić? Tutaj należy uwzględnić własne środki finansowe oraz możliwości finansowania kredytem. W tym drugim przypadku istotne jest zbadanie samej zdolności kredytowej. W tym celu można umówić się z doradcą finansowym (kredytowym), który przeanalizuje nasze możliwości. Dostępne środki finansowe w znacznej mierze determinują możliwości zakupu nowego mieszkania. Nie każdy może pozwolić sobie na nabycie dużego, drogiego lokum.

Dodatkowe koszty, czyli jakie wydatki związane są z zakupem nieruchomości? Mowa tu m.in. o taksie notarialnej i podatku od czynności cywilno-prawnych. Nie zapominajmy również o opłatach sądowych oraz prowizji pośrednika. Na takie dodatkowe opłaty należy być gotowym.

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share