Jak negocjować zakup mieszkania?

Jak negocjować zakup mieszkania - Nieruchomości JSINWESTOR Bielsko-Biała - nowe mieszkania

Dla wielu osób jedną z najważniejszych inwestycji w życiu jest zakup własnego mieszkania. Głównym determinantem wyboru jest nie tylko lokalizacja, ale przede wszystkim cena. Podpowiadamy, jak negocjować zakup mieszkania. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze można przeznaczyć na remont czy też zakup mebli.

Jak negocjować zakup mieszkania na rynku wtórnym?

Negocjowanie ceny mieszkania na rynku wtórnym z zasady jest łatwiejsze niż w przypadku rynku pierwotnego. Zazwyczaj sprzedającym jest osoba, której zależy na szybkiej transakcji, ponieważ zmienia ona miejsce zamieszkania czy też chce inaczej zainwestować pieniądze.

Sprzedający na rynku wtórnym są przygotowani na ewentualność negocjacji ceny. Przed umówieniem spotkania warto zapytać, czy jest możliwość negocjacji. Podczas oglądania mieszkania zaleca się dokładnie obserwować całą nieruchomość i szukać ewentualnych argumentów, które pomogą zbić cenę.

Mowa tu m.in. o ścianach, które wymagają malowania czy też konieczności wymiany jakiejś części wyposażenia na nową. Istotnym czynnikiem jest stan techniczny mieszkania. Jeżeli kwalifikuje się ono do remontu, jest to ważny element negocjacyjny.

Negocjowanie ceny zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Jak negocjować zakup mieszkania na rynku pierwotnym? To może być nieco trudniejsze. Deweloperom zawsze zależy, aby sprzedać nieruchomość po najwyższej cenie. Zawsze jednak warto porównać kilka ofert sprzedaży mieszkań na rynku pierwotnym i próbować negocjować nawet niewielki upust.

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę i skontaktuj się z nami już dziś!

Share