Ile trwa zakup mieszkania?

Ile trwa zakup mieszkania? - Nieruchomości JSINWESTOR Bielsko-Biała - nowe mieszkania

Im bliżej realizacji marzeń o własnym mieszkaniu, tym więcej pojawiających się pytań. Jednym z nich są te bezpośrednio dotyczące samej transakcji. Ile trwa zakup mieszkania i od czego to zależy?

Proces zakupu mieszkania – od czego zależy czas trwania?

To, ile trwa zakup mieszkania, zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest sposób zapłaty – czy lokal mieszkalny będzie kupiony za gotówkę, czy finansowany ze środków z kredytu. W przypadku zapłaty gotówką mieszkanie można nabyć szybciej. Złożenie wniosku o kredyt wiąże się natomiast z dopełnieniem pewnych formalności oraz koniecznością skompletowania dokumentów. Od złożenia wniosku kredytowego do podpisania umowy może minąć ok. 1,5 miesiąca.

Osoby, które zamierzają wprowadzić się do nowego mieszkania dopiero za jakiś czas, mogą na spokojnie przeanalizować dostępną na rynku ofertę. W ich przypadku korzystnym rozwiązaniem jest zakup nieruchomości z rynku pierwotnego – w tym dopiero powstającej nieruchomości.

Ile trwa zakup mieszkania?

Proces zakupu mieszkania, które jest już gotowe do użytkowania, zazwyczaj trwa od 1 do 3 miesięcy. W przypadku przedłużających się formalności związanych z uzyskaniem kredytu hipotecznego może to być nawet 6 miesięcy.

Jeżeli mieszkanie jest dopiero w budowie, proces zakupu może potrwać kilka lat. Od momentu wpłacenia zadatku aż do oddania lokalu do użytkowania.

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę i skontaktuj się z nami już dziś!

Share