Co po zakupie mieszkania?

Co po zakupie mieszkania?

Zakup mieszkania to chyba dla każdego wielka chwila. Wreszcie ma się swoje cztery kąty, własne miejsce na ziemi, potwierdzone aktem notarialnym. W ręku są już klucze, wiec co po zakupie mieszkania? Teraz czas na formalności i wykończenie swojego nowego mieszkania.

Przeraża Cię wizja niekończących się spacerów po urzędach, papierków i tym podobnych? Na szczęście wcale nie musisz się bać. Formalności nie ma aż tak wiele, a większości z nich załatwisz online, wystarczy posiadać Profil Zaufany oraz dostęp do internetu.

Gdzie trzeba zgłosić zakup nowego mieszkania?

Przede wszystkim trzeba zameldować się w nowym miejscu. Jeśli mieszkanie nie posiada księgi wieczystej, warto ją założyć – to niezbity dowód na to, że jest się właścicielem danej nieruchomości.

O zmianie swojego adresu korespondencyjnego należy powiadomić wszystkie instytucje, jak choćby swoje banki czy miejsce pracy.

Co z wykończeniem mieszkania?

Nowe mieszkanie w stanie deweloperskim często wymagają wykonania prac wykończeniowych: w kuchni, łazience, pokojach oraz wyboru mebli i pozostałego wyposażenia. Najlepiej w tym celu wynająć ekipę, która w profesjonalny sposób przygotuje mieszkanie pod klucz.

A na koniec pamiętaj o ubezpieczeniu

Nowe mieszkanie trzeba także ubezpieczyć – od kradzieży, pożaru czy jakichkolwiek zniszczeń oraz nieszczęść. Dzięki temu w razie wypadku można liczyć na odszkodowanie, które pokryje poniesione straty. Gotowe? To można już się wprowadzać! 🙂

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę i skontaktuj się z nami już dziś!

Share