Gdzie szukać mieszkania na sprzedaż?

Nowe Mieszkania Bielsko-Biała

Własne nowe mieszkanie to nie tylko wyznacznik pozycji społecznej, ale i komfort, świadomość posiadania czegoś swojego i osiągnięcie pewnej stabilizacji. Trzeba jednak liczyć się z tym, że znalezienie mieszkania na sprzedaż wcale nie jest takie proste.

Przede wszystkim trzeba zgromadzić odpowiednie środki, dzięki którym można sfinansować zakup swojego „M” albo postarać się o kredyt. Później trzeba znaleźć lokalizację lub przynajmniej zakreślić teren, na którym chcemy poszukiwać domu dla siebie. Nie obejdzie się też bez wyznaczenia swoich oczekiwań odnośnie metrażu mieszkania, preferowanej liczby pomieszczeń, dodatkowych opcji, jak balkon, ogród.

Warto też zapoznać się z sąsiedztwem i tym, co znajduje się w okolicy. Dopiero po ustaleniu takich kryteriów można zabrać się na poszukiwanie mieszkania. Podpowiadamy, gdzie można znaleźć oferty lokali na sprzedaż.

Mieszkania na sprzedaż w agencjach nieruchomości

Pierwszym rozwiązaniem, jakie najczęściej wybierają osoby poszukujące mieszkań na sprzedaż jest spotkanie z agentem nieruchomości. Przedstawia on wybrane oferty mieszkań, które aktualnie posiada. Minusem współpracy z agencją nieruchomości jest fakt, że w większości oferowane są nie nowe mieszkania na sprzedaż, ale o wiele częściej lokale i domy z rynku wtórnego. Wybór jest też w pewnym stopniu ograniczony.

Bezpośrednio u właścicieli

Ta opcja też jest często wybierana. Zainteresowani zakupem mieszkania znajdują oferty na portalach ogłoszeniowych czy w prasie i w ten sposób kontaktują się z właścicielami lokali, bez pośrednictwa agencji nieruchomości. To pozwala na wynegocjowanie lepszej stawki, bo nie trzeba martwić się o prowizję dla agenta. Podobnie jednak jak w przypadku mieszkań sprzedawanych przez biura nieruchomości, najczęściej w taki sposób można znaleźć lokal z rynku wtórnego.

Nowe mieszkania na sprzedaż od inwestora

To najlepsze rozwiązanie, jeśli chce się zakupić lokal nowy, świeżo wykończony, pod klucz. Już na etapie budowy można zapoznać się z ofertą inwestora czy też dewelopera i zakupić całkiem nowe mieszkanie na sprzedaż. Lokale oferowane na rynku pierwotnym gwarantują znacznie większy komfort, a kupujący ma większy wybór, jeśli idzie o metraż, lokalizację czy dodatkowe kwestie. Oszczędza się na remoncie, co zwykle czeka nabywców mieszkań z rynku wtórnego.

Mieszkania od dewelopera – dlaczego ta opcja się opłaca?

Zalet takiego rozwiązania nie brakuje. Przede wszystkim inwestor przygotowuje szeroką ofertę, którą można dopasować do swoich potrzeb – czy to pod kątem metrażu, liczby pomieszczeń, rozkładu mieszkania, układu poszczególnych pokoi czy posiadanego ogrodu bądź balkonu. Nowe mieszkania na sprzedaż są nowoczesne, bardzo komfortowe oraz wykańczane pod klucz, co oznacza że po zakończeniu prac można wprowadzać się niemal od razu, oszczędzając na czasie.

Lokale kupowane bezpośrednio od inwestorów znajdują się w dobrze dobranej okolicy – na peryferiach albo w centrum miasta, w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych bądź na terenach zielonych. Osiedla deweloperskie są też odpowiednio profilowane pod kątem infrastruktury. Znajdują się na nich między innymi place zabaw, w pobliżu są szkoły, przedszkola, sklepy czy ważne instytucje.

Jak wybrać inwestora?

Najlepiej znaleźć dewelopera, który oferuje szereg inwestycji w okolicy, która nas najbardziej interesuje – dzięki temu poszerzy się możliwość wyboru. Warto zapoznać się z innymi mieszkaniami na sprzedaż udostępnionymi przez danego inwestora, na własne oczy zobaczyć gotowe już osiedla. Warto stawiać na firmy doświadczone i solidne, od wielu lat działające na rynku mieszkaniowym. Najlepszy inwestor to taki, który dba o swoich klientów, stawiając na nowoczesne, funkcjonalne i profesjonalne rozwiązania.

Share