Jak wygląda zakup mieszkania od dewelopera?

Jak wygląda zakup mieszkania od dewelopera? - JSINWESTOR Bielsko-Biała - Nowe Mieszkania

Zakup mieszkania od dewelopera wygląda nieco inaczej niż w przypadku kupna nieruchomości z rynku wtórnego. Warto znać podstawowy przebieg całej procedury. Jak wygląda zakup mieszkania od dewelopera?>

Jak wygląda zakup mieszkania od dewelopera krok po kroku

Po wybraniu oferty i mieszkania przychodzi czas na podpisanie umowy deweloperskiej. Wcześniej kupujący powinni otrzymać wzór z prospektem informacyjnym, aby mogli zapoznać się z dokumentem. Wielu deweloperów rozpoczyna sprzedaż mieszkań jeszcze przed oficjalnym zakończeniem inwestycji. Z tego powodu może się zdarzyć, że na wymarzone lokum trzeba będzie nieco poczekać.

Częścią takiej umowy deweloperskiej jest zobowiązanie stron do zawarcia ostatecznej umowy. Przeniesie ona własność lokalu w określonym czasie w przyszłości. Umowa deweloperska ma postać aktu notarialnego.

Obecnie najczęściej stosuje się rozliczenie transakcji w transzach. Przy podpisaniu umowy deweloperskiej kupujący wpłaca jakąś część (zazwyczaj 10 proc.) w formie zadatku. Kolejne części mogą być płacone we wspomnianych transzach lub jako całość po zakończeniu inwestycji.

Po zakończeniu realizacji nabywca umawia się z deweloperem na odbiór mieszkania. Ma to miejsce po podpisaniu ostatecznej umowy. Podczas odbioru należy sprawdzić, czy wszystko zgadza się z ustaleniami zawartymi w umowie.

Teraz już wiesz, jak wygląda zakup mieszkania od dewelopera – nie jest to proces skomplikowany. To prosta droga do wymarzonego własnego „M”.

Jeśli nadal nie posiadasz swojego nowego mieszkania, zobacz naszą ofertę. Skontaktuj się z nami już dziś!

Share